WARSZTATY DLA PAR

SZCZĘŚLIWSI W ZWIĄZKU: CYKL WARSZTATÓW ROZWOJOWYCH DLA PAR (ROZUMIENIE I DOCENIENIE RÓŻNIC MIĘDZY PŁCIAMI)

Dlaczego On nie lubi i rzadko chce rozmawiać z Tobą na ważne tematy? Czemu Ona często pyta "czy mnie kochasz?" lub stwierdza z wyrzutem "Ty mnie nie kochasz!"? Dlaczego On przychodzi do domu, przepada przy komputerze i denerwuje się, gdy do "coś od niego chcesz"? Czemu Ona tak często płacze, złości się czy obraża, choć sądzisz, że nie ma ku temu powodów?

Ludzie wkładają wiele wysiłku w naukę języka obcego, zdobywanie kolejnych kwalifikacji zawodowych czy rozwijanie osobistych zainteresowań, zaś bardzo rzadko zabiegają o umocnienie więzi ze swoją Drugą Połówka. A przecież sukces wielu "starych, dobrych małżeństw" polega właśnie na tym, iż podjęli świadome działania budowania i umacniania swojego związku na długo przed pojawieniem się zagrożenia katastrofy w ich związku.

Zapraszam Was na kolejne spotkanie z cyklu warsztatów rozwojowych dla par. Zajęcia trwają 3 godziny, a grupa warsztatowa ma charakter otwarty, tj. możecie uczestniczyć w dowolnej liczbie spotkań. Szczerze polecam skorzystanie z całego cyklu, ponieważ jest on zaprojektowany w odpowiedzi na potrzebę pogłębienia wiedzy i rozwoju umiejętności kluczowych dla życia we dwoje. Podczas warsztatów w listopadzie skupimy się na jedynym z kluczowych dla budowania udanego związku zadań, czyli na poznaniu, rozumieniu i docenieniu różnic wynikających z płci. W czasie naszego spotkania:

• poznacie podstawowe różnice psychiczne między kobietami a mężczyznami m.in. w zakresie potrzeb emocjonalnych, komunikacji, wykonywaniu zadań, postrzeganiu świata czy sposobie przeżywania stresu oraz radzenia sobie z nim,
• nauczycie się trafnie odczytywać słowa, gesty i zachowania Partnera, aby Wasza relacja mogła się rozwijać w pożądanym kierunku,
• dowiecie się jak zapunktować u Drugiej Połówki oraz jakie zachowania i komunikaty kobieta uznaje za lekceważące, a jakie są raniące dla mężczyzny,
• odrzucicie niesprawiedliwe i nietrafne sądy na temat drugiej płci, przez co będziecie w stanie uniknąć lub załagodzić przebieg wielu nieporozumień czy kłótni,
• otrzymacie praktyczne wskazówki, które pomogą rozwiązać pojawiające się między Wami problemy wynikające z różnic między płciami.

Spotkanie dedykowane jest parom z co najmniej rocznym stażem, które chcą odpowiedzialnie budować swoją przyszłość, a także małżeństwom (zarówno „młodszym” jak i „starszym”). Zajęcia będą pomocne osobom, które mają potrzebę zweryfikowania swojej wiedzy i postaw wobec Partnera oraz związku, szukającym zmian w obszarach dla nich trudnych, ale również tym, którzy po prostu chcą pogłębić kontakt ze sobą. Jednym słowem: zapraszam wszystkich zainteresowanych czerpaniem większej satysfakcji ze związku!

Co nas jeszcze czeka w tym cyklu? Na ostatnim spotkaniu, w grudniu, dowiecie się w jaki sposób łagodniej i bardziej konstruktywnie przechodzić przez kryzysy, a wręcz zamieniać je w czynnik rozwojowy Waszego związku.

OSOBA PROWADZĄCA
Agnieszka Michalak
Psycholog z kilkuletnim doświadczeniem trenerskim oraz szczęśliwa żona. Interesuje się pozytywnym podejściem psychologii do człowieka: rozwijaniem potencjału i budowaniem poczucia szczęścia, czyli dobrostanu psychicznego oraz fizycznego. Od paru lat pracuje z osobami z różnorakimi niepełnosprawnościami, nieustannie zachwycając się tym, jak wiele możemy nauczyć się o sobie i od siebie, jeśli tylko zechcemy. Z entuzjazmem podejmuje się nowych wyzwań oraz wspiera ludzi szukających rozwiązań i dążącymi do zmian, które podnoszą jakość ich życia.

Cena: 40 zł za parę/spotkanie

Ilość miejsc: 10 par

OSOBA PROWADZĄCA
Agnieszka Michalak